poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Neon Indian - Polish GirlNeon Indian to znany każdemu fanowi chillwave'u przedstawiciel tegoż nurtu. Jego kompozycje niezwykłą harmonią, a brzmienie jest ciepłe i niezwykle wyraziste. 13 września będzie miała miejsce premiera drugiego albumu artysty, Era Extraña, zaś już teraz można przesłuchać dwóch z jedenastu utworów zamieszczonych na albumie: oficjalnie wypuszczony już wcześniej Fallout, oraz 'świeży' Polish Girl (urocza nazwa), który niedawno wyciekł do sieci (kto wie, może komuś uda się znaleźć tam coś więcej?)
Wspomniana kompozycja jest jedną z najlepszych w dorobku artysty, jak każda piosenka od Neon Indian zadziwia prostotą, która na pierwszy 'rzut oka' nie jest wysłyszalna. Zabieg oczywiście według mnie in plus!
Warto wspomnieć, że kompozytor (trzon zespołu) i producent na czas nagrywania płyty przeprowadzili się do studia w Helsinkach, co bez wątpienia wpłynęło na efekt końcowy ich prac. Dwa krótkie vlogi z ich pobytu w Finlandii można zobaczyć wyżej, zaś niżej opisywany wcześniej utwór, Polish Girl.
Enjoy!

Neon Indian - Polish Girl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz